Hakkımızda

Barakat Pamuk olarak uluslararası farmakope standartlarına uygun, yüksek kaliteye sahip ağartılmış pamuk üretmekten gururluyuz. En son teknolojiyi ve sektördeki en iyi uygulamaları kullanmamızın yanı sıra dünya çapındaki ham pamuk tedarikçileriyle kurduğumuz ortaklıklar sayesinde, müşterilerimizin geniş yelpazedeki ihtiyaçlarını saf ve güvenli pamuk üreterek karşılıyoruz.

SEO

Gaziantep’te 15.000 metrekarelik alanda Türkiye’nin en yeni ve teknolojik olarak gelişmiş hidrofil pamuk üretim tesislerinden biri olup, modern makine ve altyapıya sahip olan Barakat Pamuk, büyük limanlara ve ulaşım merkezlerine kolaylıkla erişim sağlanabilir bir konuma sahiptir.

Bağlı şirketimiz olan ile yirmi yıldır pamuk endüstrisindeyiz. 1999 yılında Özbekistan'da kurulan Barakat Alfa, bölgedeki ilk entegre ve tam otomatik emici ağartılmış pamuk fabrikasıydı ve Orta Asya'daki en büyüklerden biri olarak kuruldu.

Ürünlerimiz

Barakat Pamuk, üstün kalite standartları doğrultusunda hidrojen peroksit kullanarak hidrofil pamuk üretir. Ürünlerimiz, tam hijyenik koruma seviyesine ulaşmanızı ya da bu seviyenin daha üstünde üretim yapmanızı sağlar. Barakat Pamuk olarak dünyanın medikal pamuk endüstrisinin belirlediği yüksek standartları takip etmekteyiz. Tesisimiz, en son teknoloji test ekipmanlarına ve yılların tecrübesine sahip kalifiye personellere sahip kurum içi bir laboratuvar sunmaktadır. Ürünlerimiz, müşteri isteklerine göre planlanarak özelleştirilir ve son halini alır. Bitmiş ürünler polipropilen balyalara paketlenerek hazır hale getirilir.

Bleached Combed Cotton

Ağartılmış Penye Pamuk

Yüksek kalite ve beyazlık, arttırılmış esneklik, yüksek sıvı tutma ve emicilik için temel pamuk ürünlerinde tercih edilir.

Bleached Combed Cotton Soft

Ağartılmış Yumuşak Penye Pamuk

Yüksek kalite, yumuşaklık, ve beyazlık; arttırılmış esneklik; yüksek sıvı tutma ve emiciliği. Kozmetik ve bebek ürünleri için tercih edilir.

Bleached Combed Cotton Crispy

Ağartılmış Crispy Penye Pamuk

Kaliteli ve esnek. Yüksek direnç ve sıkılığa sahip. Kulak pamuğu ve nonwoven kumaş üretiminde tercih edilir.

Bleached Striped Cotton

Ağartılmış Çizgili Pamuk

Yüksek sıvı tutma, emicilik, uzun pamuk fiberleri içermesi ve saf beyazlık özelliklerinden dolayı; feminen hijyen, kişisel hijyen ve medikal ürünler için tercih edilir.

Bleached Combed Cotton Crispy

Ağartılmış Fair-Trade Penye Pamuk

Fair-Trade üretim standartlarında, yüksek kalite ve beyazlık, arttırılmış esneklik, yüksek sıvı tutma ve emicilik için temel pamu0k ürünleri üretiminde tercih edilir.

Bleached Striped Cotton

Ağartılmış Organik Penye Pamuk

Yüksek kalite ve beyazlık; Yüksek sıvı tutma ve emiciliği. Sertifikalı çevre dostu. Tüm temel pamuk ürünleri için tercih edilir.

Uygulamalar

Bizim emici ağartılmış pamuklarımız tüm temel pamuk ürünlerin üretimlerine uygundur.

  • Pamuk Topları

  • Kulak Çubuğu

  • Makyaj Pamuğu

  • Feminen Hijyen

  • Filtrasyon

  • Dokunmamış

Üretim Sürecimiz

Barakat Pamuk, Avrupa Farmakopesi standartlarına göre düzenlenen ve belirlenen teknik şartnamelere ve analitik yöntemlere bağlı kalarak ağartılmış pamuk ürünleri üretmektedir. Tüm ürünlerin yukarıda belirtilen standartları karşılamasını ve hatta standartların üstüne çıkmasını sağlamak için kendi bünyesinde bulunan tam donanımlı ve modern laboratuvar tesisinde kalite kontrol testleri yapılmaktadır.

Birinci Adım
İkinci Adım
Üçüncü Adım
Dördüncü Adım

Bizimle İletişime Geçiniz

BARAKAT PAMUK SANAYI TICARET A.S

Fabrikamız

İslahiye OSB, 27800 İslahiye, Gaziantep, Türkiye

YOL TARİFİ
Ofisimiz

Demir Plaza No. 3/2, Rüzgarlıbahçe Mahallesi, Feragat Sokak, 34805 Beykoz, İstanbul, Türkiye

YOL TARİFİ
Telefonumuz

Ofis Tel  : +90 216 537 7800 Ofis Faks : +90 216 537 7807

BİZİ ARAYIN
E-postamız

info@barakatcotton.com

MESAJ GÖNDERİN